Умният трик за Мекотели, който никой не обсъжда

Умният трик за Мекотели, който никой не обсъжда

Умният трик за Мекотели, който никой не обсъжда

Blog Article



Само при най-нисшите представители на типа се наблюдават окологлътъчни нервни пръстени и надлъжни нервни кордони.

Доставчиците е задължително да имат възможност да поддържат животните живи в басейна с морска вода, ако искат да осигурят превъзходно качество на клиентите си.

Најнапредните цефалоподни мекотели - октоподи, лигњи и сипи - се гостат со сè, од риби до ракови до нивните колеги без'рбетници; октоподите, особено, имаат ужасни манири на трпеза, вбризгувајќи го својот плен со меко тело со отров или дупчат дупки во лушпите на бивалвите и ја цицаат нивната вкусна содржина.

Кюретаж. Кюретажът е процес, използван за отстраняване на тъкан.

Четка -мекотели затворен отгоре мивката и има голям месест "крак". Главата на мекотели се вижда отпред, последвана от тялото - широк месест „крак“, който има сплескана форма на „подметката“, променяща се от субстрата.

Докато изпълзява на пясъка, се оцветява в сходна отсянка на тъмносиво. Тръгва ли си? Не. Поставя няколко от пипалата си на пясъка, а останалите – над черупката. С едно движение обръща черупката обратно и плавно се вмъква вътре. Не искаш да го безпокоиш повече и се готвиш да отплуваш, когато забелязваш леко движение. Животното е изхвърлило реактивна струя вода, почиствайки пясъка под мидата. Сега има малка пролука между черупката и морското дъно. В тази пролука отново се появяват очи. Приближаваш маската си и за момент се втренчвате един в друг.

При мекотелите обитаващи водоизточници съществува и специализиран орган, който да осигурява непрекъснат ток на водата. Нарича се сифон и представлява част от мантията. Освен основната си функция той спомага при осъществяването на движението, храненето, дишането и размножаването.

Повечето мекотели са морски животни, които живеят мекотели в местообитания от плитки крайбрежни зони до дълбоки води.

школките кои се припособиле да можат да се кријат и живеат во меки подлоги на слатките или солените води.

Да се върнем на Лембе. Утрото е слънчево. Плуваш над плитък риф. Водачът ти прави знак с ръка, който значи, че е видял октопод. Къде? Оглеждаш се.

Живеалиште: Копнени и водни живеалишта на секој континент и океан во светот

Прикритието на октоподите има три главни елемента. Единият е цветът. Октоподите генерират цветове чрез система от пигменти и отразители. Пигментите се съдържат в хиляди миниатюрни сакчета в най-горния слой на кожата. Когато сакчетата са затворени, приличат на миниатюрни лунички. За да покаже пигмента, октоподът свива мускулите около сакчето, като така го отваря и разкрива цвета. В зависимост от това какъв набор от сакчета отваря или затваря октоподът, той мигновено може да създаде шарки като ленти, ивици или петна.

Хитоните , известни също като полиплакофори, са плоски мекотели, подобни на плужеци, с варовити плочи, покриващи горната повърхност на телата им; те живеят в приливни води покрай скалисти брегове по целия свят.

О, да. Това тъмно петно в средата – това е мастилената торбичка. „А тези малки кръгли неща – казва Винтър – са смукалата.“

Report this page